Ocak 27, 2023
11 11 11 ÖÖ
2048 Old Game Privacy Policy
Scan Text – Metin Tarayıcı Terms & Conditions
Scan Text – Metin Tarayıcı Privacy Policy
Calculator – Hesap Makinesi Privacy Policy
Calculator – Hesap Makinesi Terms & Conditions
QR Code Reader – Kare Kod Okuyucu Terms & Conditions
QR Code Reader – Kare Kod Okuyucu Privacy Policy
Show PDF – PDF Görüntüleyici Terms & Conditions
Show PDF – PDF Görüntüleyici Privacy Policy
Photo Editor – Resim Düzenleme Uygulaması Terms & Conditions
Son Yazılar
2048 Old Game Privacy Policy Scan Text – Metin Tarayıcı Terms & Conditions Scan Text – Metin Tarayıcı Privacy Policy Calculator – Hesap Makinesi Privacy Policy Calculator – Hesap Makinesi Terms & Conditions QR Code Reader – Kare Kod Okuyucu Terms & Conditions QR Code Reader – Kare Kod Okuyucu Privacy Policy Show PDF – PDF Görüntüleyici Terms & Conditions Show PDF – PDF Görüntüleyici Privacy Policy Photo Editor – Resim Düzenleme Uygulaması Terms & Conditions

hping3 Nedir ?

Paylaşım , Takip İçin

Nedir ?

Ping’in gelişmiş versiyonudur. “Hping3” ile tıpkı ping programında olduğu gibi hedef “IP adresine” paketler gönderilir. “Hping3” uygulaması, “Linux sistemleri” üzerine kurulabilen bazılarında kurulu olarak gelen bir güvenlik uygulamasıdır. Uygulama genel olarak “IP spoofing” yaparak, hedef sistemi korumak için kullanılan cihazların “session limitlerini” doldurup, hizmetin servis veremez hale getirmeyi hedefliyor. Örnek olacak olursa bir bilgisayarın cpu sunu %100 kullanmaya benzer şekildedir.

Ne işimize yarar ?

Bu uygulama ile istenilen kriterlere göre paket oluşturulur, hedef “IP adresine” gönderilir. Bu şekilde ağ testleri, “Anti-DDoS Cihazları”, “Firewall” ve “IP” adreslerine saldırılar için kullanılmaktadır.

 • -s: syn paketi gönderir
 • -p: hedef port numarası
 • -c: gönderilecek paket sayısı
 • -d: gönderilecek veri boyutu
 • –udp: udp protokolünde paket yollar
 • –tcp: tcp protokolünde paket yollar
 • –fast: saniyede 10 paket gönderir
 • –faster: saniyede 100 paket gönderir
 • –flood: paketleri hızlı bir şekilde gönderir.
 • -a: sahte ıp adreslerinde paketler gönderir.
 • –rand-source: rastgele ıp adresleri üzerinden paketler gönderir.
Örnek Kullanım

wireshark ile saldırılarımızı göreceğiz saldırılarımızı ise hping3 ile yapacağız ve kısa olarak nasıl kullanıldığınıda göstereceğim 

wireshark bilmiyorsanız eğer açtıktan sonra file ın altındaki mavi işarete tıkladığınız zaman size yapmanız gerekecek bi kaç izin kısmı gösterilecek yaptıktan sonra root kullanıcısı olarak girdiğiniz taktirde çalışacaktır ve saldırı ve trafiği göstericektir

Makinemin sürekli olarak hedef makineye syn paketi gönderdiği açıkça görülebilir. Benzer şekilde aynı komutu başka bir seçenekle de kullanabiliriz(–flood) -i yerine, paketi olabildiğince hızlı gönderecek ve yanıtları göstermeyen –flood kullanacağız.

Açıkça, makinemin syn paketi gönderdiğini ve hedef makinenin syn ack ile yanıt verdiğini görebiliyoruz, ancak makinem syn paketi göndermek yerine yine syn paketi gönderiyor. Şimdi size ip adresinizi nasıl taklit edeceğinizi ve SYN DOS saldırısı gerçekleştirmek için syn paketini hedef makineye nasıl göndereceğinizi göstereyim.

hping3  -S -p 135 –flood –rand-source 192.168.138.129

Bu komut sizi anorous yapacak ve hedef paketin hangi ipten geldiğini asla öğrenemeyecek.

**Ayrıca bu komutla birlikte mac adresinizi taklit edebilirsiniz**

Syn paketini hedef makineye göndermek için her seferinde kaynak ipin değiştiğini açıkça görebiliriz. Bu sayede hedef, paketin hangi gerçek ipten geldiğini asla bilemez ve böylece saldırganı internet üzerinden anonim hale getirir.


Paylaşım , Takip İçin
5 1 vote
Article Rating

Bir Cevap Yazın

1 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments

[…] –Hping3 […]

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
HAYALİNDEKİ YAZILIM
%d blogcu bunu beğendi: