Ocak 27, 2023
11 11 11 ÖÖ
2048 Old Game Privacy Policy
Scan Text – Metin Tarayıcı Terms & Conditions
Scan Text – Metin Tarayıcı Privacy Policy
Calculator – Hesap Makinesi Privacy Policy
Calculator – Hesap Makinesi Terms & Conditions
QR Code Reader – Kare Kod Okuyucu Terms & Conditions
QR Code Reader – Kare Kod Okuyucu Privacy Policy
Show PDF – PDF Görüntüleyici Terms & Conditions
Show PDF – PDF Görüntüleyici Privacy Policy
Photo Editor – Resim Düzenleme Uygulaması Terms & Conditions
Son Yazılar
2048 Old Game Privacy Policy Scan Text – Metin Tarayıcı Terms & Conditions Scan Text – Metin Tarayıcı Privacy Policy Calculator – Hesap Makinesi Privacy Policy Calculator – Hesap Makinesi Terms & Conditions QR Code Reader – Kare Kod Okuyucu Terms & Conditions QR Code Reader – Kare Kod Okuyucu Privacy Policy Show PDF – PDF Görüntüleyici Terms & Conditions Show PDF – PDF Görüntüleyici Privacy Policy Photo Editor – Resim Düzenleme Uygulaması Terms & Conditions

PENETRATION TESTING

Penetrasyon Testi Nedir ?

Sızma testinde yaptığımız iş gerçek dünyada saldıranların kullandığı yöntemleri kullanarak bir test ortamında zarar vermeden oluşabilecek zararları önceden görmek ve bu açıkları bildirmektir. 

Penetrasyon Testi Yöntemleri ?

Black Box Pentest: Bu test türünde penetrasyon testi uzmanına sistemler hakkında herhangi bir bilgi verilmez. Gerçek bir hacker gibi sistem hakkında sadece herkes tarafından erişilebilir bilgiler ile penetrasyon testi gerçekleştirilir.

White Box Pentest: Bu testte penetrasyon testi uzmanına firmadaki çalışan sistemler hakkında tam bilgi verilir. Burada amaç firmada çalışan kişilerin ya da sızmayı gerçekleştirmiş ve sistemde bir süre beklemede kalıp yapıyı kavrayan saldırganın, firmaya verebileceği zararı tespit edebilmektir.

Grey Box Pentest: Grey box penetrasyon testi hem white box hem de black box testinin tam ortasında bulunmaktadır. Penetrasyon testi uzmanına sistem hakkında yetkisiz bir kullanıcının bildiği bilgiler ve yetkiler verilir.

HAYALİNDEKİ YAZILIM
%d blogcu bunu beğendi: